Thursday, 18 January 2018

Doğu Akdeniz Üniversitesi SirsiDynix Kullanıcıları Arasına Katıldı

 

Uluslararası düzeyde, çağdaş ve kaliteli eğitim sunmayı, araştırma yapmayı, tüm kullanıcıların gelişen ve değişen gereksinimlerine yanıt vermeyi ve bu doğrultuda topluma katkıda bulunmayı amaçlayan Doğu Akdeniz Üniversitesi; her seviyede araştırma yapan kullanıcıların, tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış, uluslararası düzeyde kütüphane entegrasyon sistemi SirsiDynix'i tercih etti.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Kütüphane Daire Başkanı Osman Soykan, SirsiDynix Entegre Kütüphane Otomasyon Sistemi'ni neden tercih ettiklerini, sistemin özelliklerine de değinerek şu şekilde açıklamıştır: 

"Doğu Akdeniz Üniversitesi Kütüphanesi olarak, SirsiDynix’i uzun süre inceledik. Şirketin uzun yıllara dayanan kütüphane yazılım tecrübesinin, SirsiDynix Symphony yazılımının her noktasına, mantığına yansımış olduğunu anladık. 
SirsiDynix, kütüphane otomasyon alanında önemli global bir markadır. Bu yapısı ile; uluslararası pazarda ön sıralardaki yerini koruduğunu görüyoruz. Çalıştığı alanda başka konulara yayılmamış olması, gelecekteki hızlı teknolojik gelişmelere, mesleki yeniliklere adapte olması ve kütüphanecilik yazılımları konusunda istikrar sahibi bir marka olması kullanıcılarına güven vermektedir.

SirsiDynix'in, Z39.50 protokolü, RDA, Marc gibi konularda donanımlı ve uyumlu olduğunu görüyoruz. OPAC kısmı da, kullanıcıların kütüphane koleksiyonuna kolaylıkla ulaşabilmesini destekler niteliktedir. Bu sayede; SirsiDynix Symphony, hem kütüphanecilerle hem de kullanıcılarla aynı dili konuşmayı başarmıştır. 

SirsiDynix Türkiye Temsilcisi Informascope yönetimine ve  çalışanlarına sürekli ve etkin destekleri, samimi ve şevk dolu yardımları için teşekkür ederim."

Contact

Adress: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2830.Cadde No:18 06810 Çayyolu / Ankara - TÜRKİYE

Email: info@informascope.com

Tel: +90 312 446 77 92

Fax: +90 312 446 77 93

Social Media