Thursday, 18 January 2018

Avrupa Patent Bilgi Merkezleri (PATLIB) 2014 Konferansı’na Katıldık

 

Avrupa Patent Bilgi Merkezleri (PATLIB) Konferansı, Avrupa Patent Ofisi Başkanı (EPO) Benoit BATTISTELLI ve Türk Patent Enstitüsü (TPE) Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN’ın katılımıyla, Türk Patent Enstitüsü ile Avrupa Patent Ofisi işbirliğinde Avrupa’nın patent bilgi merkezleri inovasyon ve işbirliğini artırmak üzere 15-16 Mayıs tarihinde İstanbul’da gerçekleşti.

İki gün süren Avrupa Patent Bilgi Merkezleri (PATLIB) Konferansı’nda, LexisNexis firması temsilcisi Matthieu Ravillon tarafından  "LexisNexis IP Çözümleri’ndeki  Yenilikler Nelerdir?" başlıklı bir sunum gerçekleştirilmiştir.

Ravillon, LexisNexis’in IP (Entelektüel Mülkiyet Hakları) çözümlerinden biri olan ve dünyanın en büyük patent veritabanı TotalPatent’in özellikleri ve işlevleri hakkında da katılımcılara detaylı bilgiler vermiştir.

“Total Patent, tekniğin bilinen durumunun araştırılması, alanda son teknolojik gelişmelerin takibi, bir ürünü ticarileştirme, stratejik önem taşıyan şahıs/kurumların patent başvurularını izleme, firmanın/şahısın mevcut patentlerini takip etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca; rakiplerinizin neler yaptığını anlamaya, inovasyon fırsatlarını ve geliştirme stratejisi belirlemeye yardımcı olmaktadır.”

PATLIB Konferansı boyunca, firmamızda görev yapan, İpek Akyılmaz ile Özlem Çaltı standımızı ziyaret eden katılımcıların sorularını yanıtlamıştır.

Contact

Adress: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2830.Cadde No:18 06810 Çayyolu / Ankara - TÜRKİYE

Email: info@informascope.com

Tel: +90 312 446 77 92

Fax: +90 312 446 77 93

Social Media